تاریخچه موتور های درب برقی


تاریخچه موتور درب برقی

 

درب‌های اتوماتیک در سراسر دنیا استفاده می‌شوند، از سوپرمارکت‌ها گرفته تا مدارس، بیمارستان‌ها، بانک‌ها، دفاترو … و شما اگر دقت کرده باشید، تقریبا در هر روز زندگی‌تان از موتور درب برقی استفاده می‌کنید! ممکن است غافلگیر یا شوکه شوید که بدانید اولین درب برقی کی اختراع شد؟ باز هم مثل همیشه در یونان باستان درب برقی کشف و اختراع شد. یک ریاضیدان یونانی به نام هرون (Heron) با یک‌سری قرقره و طناب اولین درب اتوماتیک را به جهان معرفی نمود.

اولین درب برقی

بعد از یونانی‌ها که شروع کننده ماجرا بودند، ادامه راه را دو مهندس آمریکایی به نام‌های هوراکو ریموند و شلدون رابی در سال 1931 رفتند و توانستند اولین دستگاه نوری که باعث خودکار شدن حرکت یک درب می‌شود را به جهانیان معرفی کنند. این دستگاه بر روی درب یک رستوران برای کمک به پیش‌خدمت‌ها نصب شد، تا بتوانند راحت‌تر بشقاب‌ها و لیوان‌ها را جابجا کنند.

 

اولین درب کرکره اتوماتیک

تا سال 1970 سنسورهای تشخیص حرکت اختراع شدند و روی درب‌های اتوماتیک نصب شدند. تکنولوژی درب برقی در آن زمان باعث شد تا تردد در ساختمان‌های شلوغ به راحتی امکان‌پذیر باشد و نیازی نباشد تا یک نفر مدام درب را باز و بسته کند. داستان همین‌جوری ادامه پیدا کرد تا 1990 که درب برقی کرکره وارد بازار شد که توسط مادون قرمز کار می‌کرد.

 

 

آموزش

تاریخچه_درب_اتوماتیکدرب اتوماتیکموتور_برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *